Saskaņā ar aplēses ziņojumu, ko šodien publiskojusi Starptautiskā pusvadītāju nozares asociācija (SEMI), pusvadītāju ražotāji no 2025. līdz 2027. gadam iztērēs rekordlielu USD 400 miljardus datoru mikroshēmu ražošanas iekārtām, un Ķīna, Ķīna, visvairāk tērē Ķīnas kontinentālo daļu, Dienvidkoreju un Taivānu.
Pēc Reuters teiktā, Starptautiskā pusvadītāju nozares asociācija savā ziņojumā lēš, ka aprīkojuma izdevumi līdz 2025. gadam pieaugs par 24% līdz USD 123 miljardiem.
Asociācija arī sacīja, ka Ķīnas cietzeme nākamajos trīs gados ieguldīs vairāk nekā 100 miljardus dolāru, veicinot pašpietiekamības nacionālo politiku.Tomēr ziņojumā arī piebilda, ka Ķīnas cietzemes izdevumi šogad samazināsies no rekordliela līmeņa.
Dienvidkorejā ir uzglabāšanas mikroshēmu ražotāji Samsung un SK Hynix, un nākamo trīs gadu laikā paredzētie izdevumi ir 81 miljardi USD.
Taivāna, Ķīna, kurai pieder vadošais lietuves uzņēmums TSMC, ieguldīs 75 miljardus ASV dolāru, un TSMC izveidos arī rūpnīcas Amerikas Savienotajās Valstīs, Japānā un Eiropā.
Paredzētie izdevumi citos reģionos: 63 miljardi USD Amerikā, 32 miljardi USD Japānā un 27 miljardi USD Eiropā.
Galvenie mikroshēmu ražošanas aprīkojuma pārdevēji ietver ASML no Nīderlandes, Applied Materials un KLA Corp un Lam Research no Amerikas Savienotajām Valstīm, kā arī Tokyoelectron no Japānas.