Meta izpilddirektors Marks Zuckerbergs un Spotify izpilddirektors Daniels EK kritizēja Eiropas noteikumus par atvērtā koda mākslīgo intelektu, norādot, ka pastāv risks atpalikt noteikumu sarežģītības dēļ.
Šie vadītāji piektdien kopīgajā paziņojumā paziņoja, ka Eiropai ir "vairāk atvērtā koda izstrādātāji nekā Amerikas Savienotajās Valstīs" un ir labvēlīgā situācijā, lai pilnībā izmantotu atvērtā koda mākslīgā intelekta vilni.
Tomēr tā sadrumstalotā regulatīvā struktūra un nekonsekventā izpilde kavē jauninājumus un kavē izstrādātāju attīstību
Vadītāji ir paziņojuši, ka tehnoloģiju nozare Eiropā saskaras ar "pārklājošiem noteikumiem un nekonsekventiem norādījumiem par to, kā ievērot šos noteikumus" bez skaidriem noteikumiem.
Viņi paziņoja, ka vienkāršots normatīvais ietvars var ne tikai paātrināt atvērtā koda mākslīgā intelekta attīstību, bet arī sniegt atbalstu Eiropas izstrādātājiem un plašākai veidotāju ekosistēmai.
Šā gada jūnijā Īrijas privātuma regulators lūdza Meta pagaidām neizlaist savu mākslīgā intelekta modeli Eiropā, pēc tam, kad viņam lika atlikt plānus izmantot Facebook un Instagram lietotāja datus.
Ņemot vērā pašreizējos noteikumus, META nevarēs atbrīvot gaidāmos mākslīgā intelekta modeļus, piemēram, LLAMA Multimodal ar attēla izpratnes iespējām Eiropā.Izpilddirektori saka, ka tas nozīmēs, ka eiropieši “atstāj mākslīgo intelektu, kas būvēts citiem”.Spotify norāda, ka tās agrīnie ieguldījumi mākslīgajā intelektā, lai radītu personalizētu pieredzi lietotājiem, ir izraisījuši tā straumēšanas pakalpojumu panākumus.
Viņi saka, ka likumi, kuru mērķis ir uzlabot Eiropas suverenitāti un konkurētspēju, ir apstiprinoši.Viņi arī sacīja, ka Eiropai vajadzētu vienkāršot un koordinēt regulējumu, izmantojot viena un daudzveidīga tirgus priekšrocības.
Izpilddirektoru secinājums ir tāds, ka Eiropai ir vajadzīga jauna pieeja ar skaidrāku politiku un konsekventāku izpildi, un viņi piebilst, ka uz pašreizējā ceļa tā izlaidīs “vienreiz paaudzes iespēju”.